Jagamismajutus vs Spetsiaalne Server

Nii jagatud hostimisel kui ka pühendatud serveritel on mitmeid eeliseid ja puudusi ning on ülioluline, et mõistaksite nende kahe hostimistüübi erinevusi. Spetsiaalsed serverid pakuvad rohkem paindlikkust kui jagatud hostimine, kuid need on ka kallimad. Spetsiaalne server võimaldab teil kohandada oma veebisaidi konfiguratsiooni vastavalt teie vajadustele. Spetsiaalsed serverid annavad teile täieliku kontrolli oma serveri riist- ja tarkvara üle ning pakuvad rohkem ribalaiust ja salvestusruumi. Olenemata sellest, kas vajate oma veebisaidi jaoks rohkem RAM-i või ribalaiust, leiate õige hostimislahenduse.

Spetsiaalse serveri kasutajad saavad oma keskkonda kohandada ja oma veebisaidil igal ajal muudatusi teha. Jagatud hostimise korral jagab teie sait teiste saitidega sama serverit, mis mõjutab teie ettevõtet negatiivselt. Seevastu spetsiaalsed serverid annavad teile täieliku kontrolli serveri üle ja annavad teile parema kontrolli selle pakutavate ressursside ja funktsioonide üle. Saate installida programme, lisada rohkem mälu ja kohandada oma veebisaidi liidest vastavalt teie vajadustele.

Lisaks sellele, et spetsiaalsed serverid on kallimad, ei võimalda need teil kasutada ühe masina kõiki ressursse. Jagatud hostimise korral jagab teie sait paljude teiste saitidega sama serverit. See võib muuta teie saidi aeglase reageerimisaja ja muude probleemide tõttu kannatada. Spetsiaalsete serverite abil saate valida täpselt teie vajadustele vastava serveritüübi. Kui teie sait on väike ja te ei vaja palju ressursse, on jagatud hostimine hea valik.

Vaatamata sellele, et hallatud hostimine on odavam kui spetsiaalne hostimine, on sellel palju puudusi. Näiteks on sellel palju piiranguid, mis muudavad selle tiheda liiklusega ettevõtete jaoks vähem kasulikuks. Seetõttu ei saa te tõenäoliselt sellest maksimumi, kui teie saidile juurdepääsu ei ole. Lisaks ei sobi jagatud hostimine suure liiklusega saitidele, mistõttu on see halb valik inimestele, kellel pole veebiarenduse kogemust või pole seda üldse.

Lisaks jõudlusele on jagatud hostimise ressursid piiratud. Serverit jagatakse teiste saitidega ja teie veebisaidil tekivad ootamatud liikluspursked. Lisaks peate ribalaiust oma naabriga jagama. Spetsiaalsetel serveritel on piisav ribalaius ja need reageerivad paremini. Samuti saate oma veebisaidi jaoks kasutada piiramatult ressursse. See on oluline, kui kavatsete kasutada mitut domeeni ja hostida mitut veebisaiti. Jagatud domeeni hostimise hind on suurem kui pühendatud hostimise oma.

Kuigi jagatud hostimine pakub madalamaid kulusid, ei ole see nii kohandatav kui spetsiaalne hostimine. Hinnavahe kahe variandi vahel on sama, kuid jagatud hostimine on üldiselt odavam. Näiteks spetsiaalsed serverid asuvad tavaliselt andmekeskustes ja neile pääseb juurde ainult teie tehniline meeskond. Seevastu spetsiaalsed serverid pakuvad rohkem turvalisust ja tuge. Saate hankida piiramatult kettaruumi, kuid peate maksma täiendava ribalaiuse ja kettaruumi eest.